agd gdansk

site
STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŻYCIE. Piłkarski serwis Michała TreliBankowcy oceniają: Łódź jest najatrakcyjniejsza
Zdecydowanym liderem w rankingu atrakcyjności miast jest Łódź - wynika z ogólnopolskich badań przeprowadzonych przez ekspertów Banku Hipotecznego BPH.
Eksperci badali, które regiony będą rozwijać się najszybciej i gdzie warto inwestować. Ocenili, że największy potencjał ma Polska środkowa i wschodnia. Oczywiście najbardziej rozwiniętym rynkiem jest Warszawa, ale inne miasta zaczynają ją gonić. Zdecydowanym liderem rankingu BPH jest Łódź. - Nie zaskoczyło mnie to - mówi Dariusz Książak, dyrektor w BPH Banku Hipotecznym, koordynator badań.

Przyznaje, że przez lata Łódź nie była dobrze postrzegana, ale teraz widać ożywienie. I dobre miejsca w rankingach już nie dziwią.

- To duży sukces - ocenia Marek Michalik, wiceprezydent Łodzi. - Po takich opiniach niezależnych ekspertów, już nawet największe niedowiarki muszą dobrze o Łodzi mówić.

Zaletą miasta jest przede wszystkim centralne położenie i bliskość autostrad. Inne atuty to niskie ceny zarówno gruntów, jak i mieszkań. Łódź ma ogromny potencjał, ale jednocześnie wielkie potrzeby. - Właśnie dlatego zainteresowanie rynkiem tak gwałtownie rośnie - mówi dyrektor Kasiążak.

Jeszcze niedawno ceny nieruchomości w Łodzi były na poziomie 20-, 30-tysięcznych miast. Teraz drzemiący smok budzi się do życia. Według prognoz ekspertów Banku Hipotecznego BPH w mieście rozwijać się będą wszystkie segmenty rynku, zarówno usługi, biura, jak i magazyny. - A za tym pójdzie rozwój na rynku mieszkań. Jak będą miejsca pracy, będzie jeszcze więcej chętnych do kupowania nieruchomości - uważa dyrektor.

Czy liderowanie w rankingu Banku Hipotecznego BPH to powód do dumy? Tak, choć w części wynika ono też z tego, że przez kilka ubiegłych lat Łódź była uśpiona. - Poznań i Wrocław obudziły się wcześniej. Ale dużym sukcesem Łodzi jest to, że w końcu w mieście udało się stworzyć bardzo dobry klimat dla inwestycji - mówi dyrektor Książak. - Na pewno nasze prognozy to optymistyczny znak. I jeśli za dwa, trzy lata okaże się, że przewidywania sprawdziły się i miasto wykorzystało swoją szansę, będzie to prawdziwy powód do dumy.

Drugie miejsce w rankingu Banku Hipotecznego BPH zajął Wrocław. Atuty miasta to bliskość autostrady i granicy, ostatnio zainwestowało tam dużo koncernów przemysłowych. Trzecie miejsce zdobył Rzeszów. Jednym z jego najważniejszych plusów jest rozwijające się lotnisko. Inne atrakcyjne miasta to: Szczecin, Toruń, Bydgoszcz, Kraków i Poznań. Dużą szansę na rozwój eksperci dają też Lublinowi i Białystokowi.

Wielka inwestycja na ścianie wschodniej

Na potwierdzenie słów ekspertów BPH Polska Grupa Elektroenergetyczna ogłosiła, że będzie miała centralę w Lublinie.

PGE to jedna z największych w Europie grup energetycznych. W jej skład wejdą m.in. Łódzki Zakład Energetyczny i BOT. Centralę chciały mieć u siebie także Łódź, Białystok i Rzeszów. Inwestycja da Lublinowi kilkanaście milionów złotych rocznie z pobranych podatków.

W PKB też czołówka

Z innego raportu - firmy analitycznej PMR - wynika, że najatrakcyjniejszymi regionami dla inwestorów w Polsce są województwo mazowieckie, śląskie i dolnośląskie. Na drugim miejscu znalazły się: łódzkie, wielkopolskie i małopolskie. - W tej trójce wyróżnia się łódzkie, które przyciąga inwestorów spójną strategią rozwoju, opartą na tworzeniu klastrów (w szczególności dla sektora AGD) - oceniają eksperci PMR. Stąd bardzo dobre prognozy dla województwa. Średnie tempo wzrostu PKB w Łodzi przez najbliższe trzy lata wyniesie blisko 6 proc. rocznie (przy średniej dla Polski 4,8 proc.). To drugi wynik w kraju. - Najszybsze tempo wzrostu PKB prognozujemy dla Warszawy i mazowieckiego. Ale będzie ono tylko nieznacznie wyższe w Łódzkiem - mówi Marcin Sadowski z PMR. Poprawiać się będzie sytuacja na łódzkim rynku pracy. Jak szacują eksperci PMR, do 2009 roku tempo spadku bezrobocia będzie jednym z najwyższych w kraju.


http://dom.gazeta.pl/nieruchomosci/1,73497,3699795.html

...dlaczego tutaj brak Gdańska i Gdyni(3miasta)
Chciałbym wierzyć w to ,ze Gdańsk będzie Doliną krzemową,a le w zwykłych inwestycjach ni ema go na żadnej liście, a mowa w hi-tech. Raz jeszze kłanai sie sprawa terenów inwestycyjnycjhi osób w mieści ektóre mogłyby powalczyc o nich. Jak już Lublin jest bardziej atrakcyjny to dupa dla 3miasta nie mała!!!

Wygląda na to, że Już nie Przymorze nauczył się jeździć po przeprowadzce na Zakoniczyn. Gratulacje!
Z Żabianki do centrum dojeżdżałam tramwajem w 35 min; teraz w godzinach szczytu (kończę pracę w centrum o 15:15) autobusem spod Gildii na Zakoniczyn docieram w ciągu 30-40 min. Tylko odległość o połowę krótsza....Nie będę porównywać czasu przejazdu samochodem (przez 3 lata woziliśmy córkę do Teściów na Obrońców Wybrzeża) - bo porównanie wychodzi jeszcze gorzej.
Na rychłą budowę dróg dojazdowych do nowych osiedli zbytnio bym nie liczyła. Raczej na zabudowę tych łąk i pagórków, o których pisze Już nie Przymorze - kolejnymi bloczkami.
Mieszkanie kupujesz na lata....lub sprzedajesz, jak znajdziesz lepszą lokalizację.
Anilorak987 ma dzieci, więc musi wziąć pod uwagę: bliskość przedszkola (a z tym krucho w Gd.-Południu), szkoły (jak poprzednio), ośrodka zdrowia (daleko), ewentualne dojście do przystanku (daleko), różnorodność sklepów (art. szkolne, ciuszki, apteka, poczta) - mało i daleko, place zabaw (tego się nawet nie da porównać). Dla kogoś, kto wychował się w Gdańsku - to może nie są problemy, bo wie, gdzie co załatwić (zdarza mi się jechać po sadzonki do ogrodniczego przy Obrońców, do sklepu z AGD przy Pomorskiej, z dzieckiem do Parku Oliwskiego itp.).

1. Ja w szczycie spod Gildii na Zakoniczyn jade w 10-15 minut samochodem.
Dojedz z Wrzeszcza do Przymorza w 10-15 minut to Ci pogratuluje, choc odleglosc jest chyba krotsza.

2. Tramwaje maja to do siebie, ze najczesciej jezdza wydzielonym odcinkiem nie kolidujacym z autami stad uwazam, ze jesli do Zabianki (12 km) tramwajem jedziesz 35 min ... to nie rewelacja. Napisz ile jedzie na tej trasie autobus (Gdańsk -> Żabianka), zeby porownanie bylo adekwatne. Jak wiesz, a nie sa to mrzonki, do konca 2007 bedzie szybki tramwaj na Chelm (czesc jezdzacych do centrum autami z Chelmu, Ujesciska, Zakoniczyna przesiadzie sie na niego). Bedzie jechal ok 10 min na Chelm + ok 10-15 minut na Zakoniczyn autobusem. Bedzie dokonczona Armii Krajowej (odblokuje czesc ruchu ze Swietokrzyskiej) a do 2010-2012 Nowa Swietokrzyska. Wiesz o tym doskonale bo piszesz w forum czesci Zakoniczyna (ja tez ale pod innym nickiem). Przedłużenie Łostowickiej w kierunku Ujesciska i odgałęzienie (do Ciebie na 5 wzgorz), skroci droge o kolejne kilkanascie minut. Unruga -> Wieżycka. W tej chwili trwa remint ronda na Swietokrzyskiej i ruch jest ostro przytamowany w drodze powrotnej.
TO NIE JEST WYSSANE Z PALCA. Przeciez o tym na naszym forum napisali.
Nie wiem czy mieszkalas na Przymorzu (a ja tak). Byc moze wiesz jaka przyjemnascia jest wydostanie sie z Przymorza w godzinach rannego szczytu. Kolobrzeska, Chlopska, Miszewskiego, Kosciuszki, Hallera. Istny koszmar.
Sama napisalas ... wozilismy ... na Zabianke. Tamte tereny tez sa zabudowywane, powstaja nowe bloki/owiska (Zaspa, Marina Primore, Jelitkowski dwor, Zabianka) i jak wspomnialas woziliscie .... kiedys. W ostatnich latach tam rowniez ruch ostro wzrasta. Bywam tam wiec widze.
Mocna roznica jest taka, ze wczesniej czy pozniej na Zakoniczyn i tak powstana nowe drogi. Na Przymorzu nie powstaną. Za kilka lat bedziesz weryfikowac swoj poglad.
Autobusem z Przymorza do Wrzeszcza - hmmm, no nizle (jedynie 124 spod szpitala na zaspie - jedzie jesli dobrze pamietam 25 minut) lub 199 (jeszcze dluzej).
Tramwaj jedynie przez Oliwe lub Hallera.
Sama czytalas, ze szkola bedzie otwarta najpozniej wrzesien 2008 (NOWA SZKOLA).
Minus - brak przedszkoli - to fakt

Czy na prawde o tym nie wiesz ??
Odnioslem wrazenie, ze z checia wyprowadzilabyś sie na przymorze.

Do anilorak987: przeczytaj posty tych co z przymorza sie wyprowadzaja na dzielnice południowe. Troche to weryfikuje zdanie annymarii.

Nie namawiam do kupna na zakoniczynie ale odradzam blokowiska z dobudowywanymi nowymi blokami (takie jak przymorze).
To jest jednak moje zdanie, a decyzje i tak ty podejmujesz.
sklepy godne polecenia:

terakota, wszelkeigo rodzaju glazura, baterie, wanny, natryski etc etc najtańsze są w naszej najbliższej okolicy tj. firma "Joris" Gdańsk ul. Milskiego naprzeciwko referatu praw jazdy... na poczatek odwiedziłem rózne inne sklepy, spisałem ceny produktów i pojechałem sprawdzić... ceny niższe i mozna jeszcze negocjować... kupiłem u niego wszystko... darmowy dowóz i wniesienie. Sprzedawca i zarazem właścicel Pan Leszek - konkretny, miły i co najważniejsze słowny.

co się tyczy sprzętu AGD to jest tyulko jeden taki sklep w Trójmieście... sklep nazywa się PROMOCJA Gdańsk Żabianka (patrząc od strony kolejki SKM po lewej stronie za kościołem jest ciąg pawilonów i tam on jest)...
podobnie jak w przypadku opisanym powyżej ceny porównywałem z cenami ze sklepów z Trójmiasta, sprzedaży detalicznej z hurtowni oraz z cenami sklepów internetowych i powyższy sklep zajął pierwsze miejsce.... też można negocjować - rozmawiać tylko z Panem Sławkiem albo Panią Anią (blondynka w okularach). N aróznych produkatach można róznie zaoszczędzić.... np. kupiłem kuchenkę AMICA cena sugerowana producenta 3000, najniższa z sklepach Trójmiasta 2500 a ja kupiłem za 2100 ...... okap cena w sklepach 1500 ja zapłaciłem 1200, zmywarka cena w sklepie 2500 a tam dałem niecałe 2000.
Zresztą sami sprawdzcie !!!!!!!!! życzę powodzonka
Po przeczytaniu dyskusji o inwestycjach napisałem

"Panie Prezydencie i Panie Marszałku,

Apeluje do władz Pomorza i wszelkich innych osób, które decydują o losach naszego regionu o aktywność biznesową. Wszystkie gazety dookoła "trąbią" o tym, że "volsvagen" może sie wynieść z Poznania i pewnie sie wyniesie....i co robi Gdańsk i Pomorze po takiej informacji----nic!!! A tymczasem inne miasta np.Bydgoszcz i Koszalin już złożyly propozycję dot. możliwości lokalizacji zakładu produkcyjnego samochodów w ich mieście-przedstawiły działki,połączenia drogowe i plany rozwoju. Czy w Gdańsku lub na Pomorzu nie ma miejsca na taką inwestycję???? Gdzie sa nasze strefy ekonomiczne?Czy one mają jakąś aktywność?Jak można przepuszcać taką okazję na nowe miejsca pracy!

Taka sama syytuacja jest z produkcją AGD,kilka miast aż pali się do przedstawiania propozycji na lokowanie u nich tych inwestycji a Pomorze i Gdańsk śpią! Skandal-Łódż,Wrocław i Koszalin już się gotują na nowe fabryki pralek,zmywarek itp. A u nas nic..... Zresztą ten ostatni (Koszalin) jest brany pod uwagę również jako miejsce do zlokalizowania centrum logistycznego i handlu stalą, czy Koszalin jest lepiej zlokalizowany niz Gdańsk z pobliskimi portami i lotniskiem?
Jako Gdańszczanin jestem głeboko zawiedziony brakiem jakiejkolwiek inicjatywy gospodarczej ze strony władz województwa i naszych trójmieskich miast. Codzienna prasa "Gazety Wyborczej" i "Rzeczpospolitej" tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że wszyscy są lepsi od nas!
Czy to się zmieni? Mam nadzieję, że tak...ale to zależy od Was!
Wspomniane kilka inwestycji szczerze mnie zdenerwowały...oby ktoś sie w porę obudził, bo może byc tak , że Gdańsk,Trójmiasto i Pomorze prześpią najistotniejszy moment w swoim życiu!"

Gdańszczanin


All right reserved.
© STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŻYCIE. Piłkarski serwis Michała Treli